logo

„Organizace pro volný čas a sport“

flagflagflagflagflag

AKTUÁLNĚ

d
d
d
!!! Nepřehlédněte !!!
Zabezpečení motorky
Cena od 125.000,-Kč - SUPER CENA
NOVINKA 2010 - VM Moto 610F !!!!
Novinka !!!
KTM Enduro 690 R
Super ceny !!!
HUSABERG Model 2010
ceny od 195.000 Kč
Nový HUSABERG - Neřehlédněte
Tatra 111 cisterna PHM
Tatra 111 cisterna PHM
Celodřevěný model
Model TATRA 111-ruční výroba !
AKCE PRO DĚTI - KLIKNĚTE !!!!!
OPERACE PERMANENT FREEDOM
prevence proti nemocím
OVOSAN - Aktivní Obrana
V provozu !
Diagnostika Automobilů
OTEVŘENO
Diagnostika motocyklů
SPUŠTĚNO
www.MOBILE-EBAY.cz
Ochrana práv spotřebitelů
SPOLUPRACUJEME ! ! !
OTEVŘENO
Auto-Moto Servis Svazarm
 

10.04. 08Solární vytápěníSolární kolektory

Získávání tepelné energie solárními kolektory je velmi jednoduché. Černý a matný povrch solárních kolektorů je ideálně uzpůsoben k pohlcování maximálního množství dopadající energie a tím se co nejvíce zahříval. Teplo, které je takto získáno, je poté předáváno přes výměník vodě. Ta je využívána jako otopná nebo teplá užitková voda, s využitím v rodinných domech, kancelářích, průmyslových objektech, statků, atd..

Solární kolektory – jak instalovat
Při instalaci je třeba splnit několik podmínek ať se jedná o instalaci solárních kolektorů na střeše, stěně budovy nebo ve volném terénu. Konstrukce na které provádíme instalaci,  musí být dostatečně pevná, aby spolehlivě odolávala všem přírodním vlivům jako např. vítr, krupobití, sníh, atd... Ideální je, aby solární kolektory byly co nejblíže místu spotřeby ohřáté vody. Tak se nejvíce omezí tepelné ztráty v rozvodném potrubí. Přívodní trubice musí být opatřeny účinnou tepelnou izolací, která chrání vzniku tepelných ztrát.
Natočení solárních kolektorů je nejvhodnější směrem k jihu nebo jihozápadu, pod určitým úhlem dopadu sluníčka.. Tak je nejlépe využita intenzita slunečního záření. Pro solární kolektory je ideální takový sklon, který zabezpečí dopad slunečního záření kolmo na jeho plochu. Výška slunce nad obzorem se však mění nejen během dne, ale i v průběhu roku. V létě je nad obzorem výš než v zimě. V létě je vhodný sklon solárního kolektoru 30 ° od vodorovné roviny, v zimě kolem 60 °. Obvykle se jako kompromis volí sklon v rozmezí 35 °- 45 °.

      

 

Solární systémy
Samotné solární kolektory nestačí k vytápění nebo k ohřevu vody sluneční energií. Aby přenos energie probíhal bez zbytečných ztrát, je třeba použít ucelený solární systém. Základními prvky jsou jeden či více solárních kolektorů, zásobník, tepelný výměník, oběhové čerpadlo, expanzní nádoba, potrubí a regulační prvky.
Velmi často využívána kombinace s jinými zdroji energie, jako jsou plynové kondenzační kotle či tepelná čerpadla. V případě, že se kombinují systémy, je pro jejich správné fungování bez zbytečných ztrát nezbytná kompatibilita jednotlivých prvků.
 
Návratnost investice do solárních kolektorů
Již při instalaci dvou slunečních kolektorů můžete pokrýt náklady na ohřev užitkové vody až ze 60-70 %. Návratnost investice se tak blíž k hodnotě 5-6 let, co je však důležité - budete citelně méně zatěžovat životní prostředí a do budoucna zásadně šetřit i svou kapsu, která se v průběhu budoucích let rychle vrátí. Nesmíme zapomínat, že zdroje, které používáme na ohřev TUV a topení jdou neustále nahoru a tím se návratnost do solárních kolektorů (systémů) výrazně urychlí.
 
Doporučujeme výrobce solárních termických kolektorů

Moderní solární systémy   Moderní topné systémy  
E-SHOP 
 
ikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikonaikona
© 2019, www.svazarm.cz, PPSU s.r.o. | xhtml 1.0, css valid